Hizmetlerimiz

Akca Lojistik olarak 2007’de giriş yaptığımız lojistik alanında her geçen gün hizmetlerimizi ve müşteri portföyümüzü genişletmeye devam ediyoruz.

Türkiye’nin vizyonuna uygun olarak lojistiğe yaptığımız yatırımları artırarak devam ettirecek ve müşterilerimizin her türlü taleplerine cevap vererek onların lider lojistik hizmet sağlayıcısı rolünde her zaman destekçileri olacağız.

Müşterilerimize sunduğumuz lojistik hizmetleri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz;

***Akca Lojistik operasyonları GİMDES tarafından Hizmet Sektörü kapsamında Helal Gıda Sertifikası ile sertifikalandırılmıştır.


Depolama Hizmetleri

Serbest Depolama Hizmetleri

Akca Lojistik bünyesinde çalışan uzmanlarımız sorunlarınızı anlayıp, lojistik ihtiyaçlarınıza uygun, işinize değer katacak sağlam çözümler üretir. Bu süreç analizine istinaden serbest depolama hizmetimiz; çok kullanıcılı depolama alanlarımızda, operasyona uygun dedike bir depoda veya müşterimizin tesislerinde (fabrika, depo vs.) yerinde yönetim şeklinde uygulamaya alınabilir.

Serbest depolama hizmetlerimiz kapsamında; ürünün mal kabulü, özelliklerine göre yönetimi (FIFO, LIFO, FEFO vb.) ve depolanması, sipariş toplama, müşteri adına gerekli evrakların düzenlemesi, ürünlerin ilgili araçlara yüklenmesi ve akabinde iade yönetimi operasyonları yürütülür. Bu süreç içinde tüm adımlar, yetkin bir WMS ile sistemsel olarak takip edilir ve müşterimizin sistemi ile aradaki entegrasyon vasıtasıyla tüm işlemlerin senkronize bir şekilde yürümesi, takibi ve sağlıklı bir geri bildirim sağlanır.

Gümrük Depolama Hizmetleri

Akca Lojistik olarak, Samandıra’da bulunan 5.000m² kapasiteli Erenköy Gümrüğü’ne bağlı A Tipi Genel Antrepomuzda müşterilerimize tedarik zinciri içinde tamamlayıcı bir adım olarak gümrüklü depolama hizmetleri sunmaktayız. Bu hizmet kapsamında, gümrük mevzuatı çerçevesinde müşteri ihtiyaçlarına yönelik stok yönetimi, elleçleme, ürün ayrıştırma vb. işlemler yapılmakta olup, tüm operasyon serbest depo operasyonlarımızda olduğu gibi sistemsel olarak takip edilmekte ve raporlar güncel olarak müşterimizle paylaşılmaktadır.

Katma Değerli Hizmetler

Depolama çözümlerimiz yalnızca stok yönetimi ile kalmayıp, tedarik zinciri içinde müşterimizin verimliliğini artıracak ek hizmetlerimiz de mevcuttur. Bu hizmetler müşterinin ihtiyacına göre değişmekle beraber, aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

  • Etiketleme
  • Garanti Kartı,Kullanım Kılavuzu vs. Ekleme
  • Donatım(Kitting)
  • Ambalajlama
  • Paketleme
  • İade Ürürnlerin Yeniden Paketlenmesi
  • Ürün Birleştirme

NAKLİYE HİZMETLERİ

Komple Kara Nakliye

Müşterimizin düzenli veya spot ihtiyaçlarına cevap vermek üzere, ürünlerini farklı çıkış noktalarından depolarımıza, müşteri depolarına, bayilere, zincir marketlere vs. Türkiye’nin bütün illerine araç filomuza ek olarak, sistem üzerinde kayıtlı, istenilen yetkinliklere sahip birçok tedarikçi aracı ile düzenli olarak taşımaktayız. Ayrıca, yine varış noktalarından toplanan iade ürünlerin tersine lojistik kuralları çerçevesinde planlaması yapılarak mahreçlerine veya farklı noktalara sevklerini organize etmekteyiz. Bu nakliye hizmetimiz müşterimizin ihtiyacına göre özel bir filo organize edilerek veya tedarikçi ağı yönetilerek gerçekleştirilebilir. Her durumda müşterimizin ihtiyacı olan kaynaklar, şeffaf ve izlenebilir bir operasyon anlayışı ile sunulur.

B2B Parsiyel Dağıtım

Özellikle zincir market organizasyonlarının tüm Türkiye genelinde yaygınlığının artması ile birlikte bu marketlere gıda ve gıda dışı ürün tedariki yapan müşterilerimizin daha yaygın bir ağ dahilinde dağıtım ihtiyaçları artmıştır. Akca Lojistik olarak, oluşan bu ihtiyaca yönelik özel çözümlerimizle, müşterilerimizin ürünlerini kendi aktarma depolarımızda veya lojistik partnerlerimize ait depolarda toplayarak Türkiye’nin her noktasına tam zamanında ve sorunsuz olarak teslim etmekteyiz. Bu hizmetimizde en önem verdiğimiz konular ürünlerin güvenliği, zamanında teslimat ve izlenebilirliktir. Sevkiyat sürecinde, müşterimiz her adımda uzmanlarımız tarafımızdan bilgilendirilip sistem kayıtlarından alınan raporlar düzenli olarak paylaşılır.

Mikro Dağıtım

Maliyetlerin en kritik performans göstergesi olduğu perakende sektörüne özel yaptığımız çalışmalarla müşterilerimizin taleplerine cevap vermekteyiz. Distribütörler, e-ticaret firmaları vb. müşterilerimize özel oluşturduğumuz filolar ile şehir içinde mikro dağıtım hizmetleri vermekteyiz. Bu hizmetimizde, maliyetleri düşürmek adına en önemli verimlilik olan maksimum nokta ve sefer sayısına ulaşabilmek adına operasyonlar sürekli ve detaylı olarak incelenmekte ve farklı modeller denenerek en iyi uygulama modeline ulaşmak adına çalışmalar yapılmaktadır.