Başkanın Mesajı

BAŞKANIN


MESAJI

Başkanın Mesajı

Değerli iş ortaklarımız,
Kıymetli çalışanlarımız,
Dostlarımız;

Akca Lojistik olarak kurulduğumuzdan bugüne, “dürüstlük bir insanın ulaşabileceği en yüksek mertebedir” düsturu ile, değerlerimizi ve ilkelerimizi koruyarak çalıştık.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye genelinde 20’den fazla bölgede faaliyet gösteren ve yaklaşık 2.000 çalışanımız ile sektörün saygı duyulan öncü kurumlarından biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlerleyen dönemde de temel değerlerimize sadık kalarak ve stratejilerimizi, teknolojimizi, organizasyonumuzu dinamik tutarak sürekli gelişerek ilerlemekte kararlıyız.

Şirketimizin büyümesinde şüphesiz ülkemizin gelişmesinin ve ilerlemesinin katkısı büyük olmuştur. Dolayısıyla bu toprakların bereketine, geleceğine ve insanına olan inancımız bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Büyüme stratejilerimiz çerçevesinde ülkemize yatırım yapmaya devam ediyoruz, edeceğiz. Farklı bölgelerde yeni operasyon merkezlerimizi hayata geçiriyor, yeni teknolojileri sektöre kazandırıyoruz. Büyümemizi devam ettirmek için iş stratejilerimizi, risk yönetimini, likidite durumumuzu, teknoloji ve insan kaynağımızı özenle planlıyoruz.

Birlikte çalıştığımız tüm ekip arkadaşlarımız yeteneği, gayreti ve işlerine gösterdiği özeni ile bizim en kıymetli varlığımızdır. Yolumuza bu ekibe olan inancımızla devam ediyoruz. Bununla da yetinmiyor, ülkemizin gençlerine imkân sunacak yeni projeler planlıyoruz. Faaliyet alanımız pek çok temel sektörün omurgasını oluşturuyor. Bu alanda yetiştirilecek ve tecrübe kazandırılacak her insan, nitelikli iş gücü olarak ülkenin kazanımı olacaktır. Nitekim yakın zamanda yaşadığımız pandemi, orman yangıları ve nihayetinde asrın felaketi olan deprem bize tedarik zinciri operasyonlarının önemini bir kez daha göstermiştir.

Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

İnsana ve topluma hizmet vazgeçilmez hedefimizdir. Şirketimiz dürüst ve üstün ahlaklı çalışma prensiplerini hiçbir zaman aklından çıkarmadan, vizyoner ve sorumluluk alan yöneticileri ile yükselişini sürdürecektir. Ülkemize, iş ortaklarımıza, paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza faydalı olmaya devam edeceğiz.

Bu yolculuğa emek veren herkese sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle sektörümüzün tüm temsilcilerini selamlıyorum.

Kalın sağlıcakla.

Ahmet AKÇA
Yönetim Kurulu Başkanı